Fenerbahçe – Cagliari Maç Özeti ve Maç Analizi

0
3
fenerbahçe - cagliari youwin giriş

Fenerbahçe Kadıköy’de, Benfica maçı öncesinde son ciddi hazırlık maçını Cagliari ile oynadı. Maçı 2-1 kazanan sarı lacivertlilerde teknik direktör Phillip Cocu’nun sahaya sürdüğü kadro, bu maçı, Benfica maçının provası olarak gördüğünü gösterdi. Önce maçın özetini izleyelim ardından maçın öne çıkan taraflarını değerlendirelim. İşte Fenerbahçe – Cagliari Maç Özeti

Fenerbahçe Nasıl Bir Kadroyla Maça Çıktı 

Fenerbahçe’nin dünkü ilk 11’i Cocu’nun Benfica maçı için kafasında oluşturduğu kadro yönünden sinyaller verdi. Kalede Volkan, savunmanın göbeğinde Neustadter – Skrtel, sağ bekte Isla, sol bekte Hasan Ali, orta alanda Josef – Eljif Elmas, kanatlarda Ayew – Valbuena ileriye dönük ise Giuliano ve Alper Potuk. Bu kadroya bakıldığında 3 önemli konu öne çıkıyor.

  1. Savunma kurgusu oturdu ve iyiler,ancak alternatif yok.  Bu geri dörtlüde Isla’nın Şener, Hasan Ali’nin İsmail alternatifleri kabul edilebilir ancak Neto’nun gitmesiyle göbekte yedek sorunu devam ediyor. Skrtel – Neustadter ikilisinden yaşanacak eksiklikte daha önce milli takımda da bu bölgede oynayan Mehmet Topal devreye girebilir. Bunun dışında genç oyuncular Yiğithan ve Burak var ama bu sezon için henüz erken. Çok iddialı olmayan ama tecrübeli ve orta yaşlı bir takviyeye ihtiyaç var.
  2. Sezon öncesi yeni transfer Andre Ayew ve geçen sezon gelen Eljif Elmas, en çok konuşulan iki oyuncu. Dün ikisi de ilk 11 çıktı ve takımın hücum kurgusuna gayet uygun bir görüntü verdiler. Fenerbahçe, orta alanın gerisinden Eljif ve kanatlardan Valbuena – Ayew ikilisi ile tehdit eden bir hücum orta sahasına kavuştu. Çok net bir biçimde geçen sezon bu karakterin olmadığı söylenebilir. Bu kurguya Mehmet Ekici ve Aatıf’ın alternatişf olduğu düşünülürse şu anki maddi sıkıntılara göre hayli kaliteli bir orta sahadan söz etmek mümkün.
  3. Golcü – Hücumcu konusu. Soldado antremanlara başladı ve bir yandan da yönetim bir santrafor arayışında. Dün ise Alper Potuk ve Giuliano ikilisi ile bu açık kapanmak istendi. Yukarıda bahsettiğimiz Ayew ile Eljif Elmas’ın asistlerini Alper’in gole çevirmesi, yeni Fenerbahçe açısından çok iç açıcı bir gelişme. Dolayısıyla, evet Soldado hazır olursa o oynar, ya da yeni transfer yetişirse o ilk 11 çıkar ama bunların olmaması durumunda Fenerbahçe’nin birbirine yakın oynayan hareketli orta saha hücum yapısı ile geçici olan  bu sorunu çözdüğü görülüyor. Bu da net olarak teknik direktör Phillip Cocu’nun başarısı.

Fenerbahçe’nin Benfica Maçı Taktiği 

Fenerbahçe – Cagliari maçı, Kanaryanın Benfica önünde nasıl bir taktik anlayışla oynayacağını sinyalini verdi. Savunma kurgusu ve önlerinde oynayan Josef ya da duruma göre Mehmet Topal, güven veriyor. Fenerbahçe, savunma ile orta saha mesafesini kısa tutarak oyunu orta alana sıkıştırıp üçgen ve dörtgen patlayıcı çıkışlarla rakibini dengesiz yakalamaya çalışacaktır. Dolayısıyla Benfica maçlarında oyunu 40-50 metrede oynayan bir Fenerbahçe izleyebiliriz.

Fenerbahçe – Benfica maçları heyecanı Youwin giriş adresinde.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here